Porady

Porady dla naszych klientek

Sekcja ze wskazówkami

Jak przygotować się na zabieg przedłużania / zagęszczania rzęs?

W dniu wykonywania zabiegu nie należy nakładać na rzęsy tuszu, aby rzęsy naturalne były maksymalnie czyste i odtłuszczone, zaleca się także dokładne zmycie makijażu przed zabiegiem za pomocą środków bezolejowych lub umycie wodą z mydłem.

Osoby używające szkieł kontaktowych powinny wyjąć je przed zabiegiem.

Rzęsy syntetyczne są dobierane pod względem długości, grubości i skrętu indywidualnie dla każdej klientki – z uwzględnieniem kondycji, kształtu rzęs naturalnych, kształtu twarzy i oprawy oczu dla uzyskania optymalnego efektu estetycznego. Zabieg aplikacji rzęs jest bezbolesny i bezpieczny. Rzęsy są przyklejane do naturalnych z odstępem od powieki, co wyklucza styczność kleju z powieką. Narzędzia używane do stylizacji rzęs przed każdym zabiegiem podlegają dezynfekcji, a płatki do separowania rzęs są jednorazowego użytku. Zabiegi odbywają się w pozycji leżącej przy zamkniętym oku. Po aplikacji rzęs może wystąpić lekkie zaczerwienienie oczu, które szybko znika.

Jak zadbać o rzęsy po zabiegu?

Do 24 godzin po zabiegu przedłużania rzęs nie należy ich moczyć ani dotykać (klej potrzebuje ok. 24 h do odparowania i utwardzenia), można je natomiast rozczesać. Do 48 godz. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu ani narażać rzęs na działanie pary, czy też źródeł ciepła. Klej używany do przedłużania rzęs na całkowite utwardzenie potrzebuje 48h, w trakcie których jest jeszcze wrażliwy na nadmierne ciepło i wilgoć. Nie należy stosować tuszu ani zalotki, zalecane jest unikanie kosmetyków do demakijażu na bazie glikoli, mocznika, węglanów, protein czy kwasów lub innych preparatów tłustych, takich jak płyny dwufazowe, olejki, tłuste kremy. Preparaty tłuste wpływają na osłabienie wiązania kleju i zmniejszenie trwałości aplikacji. Nie należy spać twarzą w stronę poduszki.

Przez 2-3 dni unikać kontaktu z amoniakiem, który występuje na przykład w farbach do włosów.

Rzęsy wymagają regularnego mycia. Możesz skorzystać ze specjalnej pianki do mycia rzęs, którą możesz zakupić w salonie lub szamponu dla dzieci. Nanieś piankę/szampon z odrobiną wody własnymi palcami i delikatnie pocieraj, następnie spłucz rzęsy wodą. Można również użyć delikatnego pędzla i ruchami wymiatającymi wyczyścić rzęsy. Ciepła woda odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i upłynnia łój. Na koniec przeczesz rzęsy szczoteczką.

Adres

LUSH LASH & BROW BAR

ul. 1 Maja 35
41-706 Ruda Śląska

Zadzwoń teraz

606 543 853

Umów swoją wizytę telefonicznie już teraz!

Umów wizytę

Formularz kontaktowy

Możesz umówić się na wizytę również za pomoc formularza kontaktowego, który znajduje się w zakładce “Kontakt”.

©2021 Wszystkie prawa zastrzeżone.